Kim jesteś?

„Pójdę za głosem swojego serca” – patrzysz na swoje dziecko i nie rozumiesz, co do ciebie mówi. Patrzysz, jak na kogoś zupełnie obcego. Pójdzie za głosem swojego serca? Tylko gdzie? Chyba prosto do szpitala. Codzienne rozmowy o wadze, niejedzeniu, chudości są wyczerpujące. Pal sześć, jeśli prowadzone są w spokojnej atmosferze. Zwykle niestety nie mamy tego szczęścia. „Czy jestem chuda? Czy nam chude nogi? Czy wyglądam chudo? Czy jestem chudsza od niej?” Chude, chude, chude do zarzygania. Powinnam być empatyczna, pełna miłości i zrozumienia. Czasem nie umiem. Nie chcę odpowiadać na te pytania. Spirala się nakręca. Pytania są coraz częstsze i zadawane coraz piskliwszym tonem. Złe odpowiedzi są karane atakami histerii, agresji. Wszystko zależy od dnia. Nie mówię, że nie współczuję mojej córce, ale kiedy widzę, jak sama się zabija, to rodzi się we mnie ogromny gniew i sprzeciw. Chcę krzyczeć wniebogłosy. Jakby to mogło do niej dotrzeć. Nic nie dociera. Ona chce być chuda. Nie szczupła, nie zdrowa, nie szczęśliwa, nie mądra. Ona chce być chuda, bo to daje poczucie że jest się kimś lepszym, a nie tym „pieprzonym tłuściochem”. Znowu zaczęła ćwiczyć. Tylko by spalić… baton musli, który zjadła w szkole (tekst z dzisiaj). Obsesyjnie ćwiczy. Gdy ją na tym przyłapuję, to wygląda jak dzikie zwierzę. Czy to nigdy się nie skończy? Kim ona jest?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Na wieki ana, Na wieki, wieków ANA i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Kim jesteś?

  1. ~Lili pisze:

    Też jestem mamą córki chorej na anoreksje.

    • Reggie pisze:

      Współczuję Ci serdecznie. Wiem, że każda historia jest inna, ale potrafię wyobrazić sobie, co czujesz. Jeśli masz ochotę pogadać, to napisz na maila. Pozdrawiam :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>